Śląskie i Opolskie chcą zacieśniać współpracę

Zdjęcie
Radni z komisji Sejmików Województw Śląskiego i Opolskiego chcą wspólnie promować swoje regiony

W Zakrzowie w województwie opolskim spotkali się radni Województwa Śląskiego z Komisji Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego oraz opolskiego, członkowie Komisji Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu.

Podczas spotkania omówiono własne doświadczenia związane z promocją. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego mówili o doświadczeniach przy organizacji Szlaku Zabytków Techniki oraz jego święta, czyli Industriady. Omówiono także prace mające na celu promocję i rozwój Szlaku Orlich Gniazd. Omówiono także promocję podczas ogólnopolskich oraz międzynarodowych wydarzeń jak Off Festival, Tauron Nowa Muzyka czy też Intel Extreme Masters.

Województwo Opolskie przedstawiło działania Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Województwo może pochwalić się także Klastrem Turystycznym Województwa Opolskiego „VisitOpolskie”. W regionie utworzono także Szlak Kulinarny „Opolski bifyj”.

„Chciałbym, aby współpraca w dziedzinie turystyki była tak intensywna jak współpraca w dziedzinie kultury” – podkreślił podczas spotkania Stanisław Rakoczy, wicemarszałek Województwa Opolskiego.

Zdaniem Martyny Starc-Jażdżyk, przewodniczącej Komisji Rozwoju Sejmiku Województwa Śląskiego warto jest długofalowo dążyć do wypracowania wspólnej strategii rozwoju. „Jest potrzeba, by współpraca była bardziej owocna, bardziej konkretna. W 2013 Śląskie i Małopolskie wypracowały Strategię Rozwoju Polski Południowej. Zachęcam, byśmy rozpoczęli pracę nad takim dokumentem” – przekonywała.

Galeria zdjęć Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie