Świąteczna sesja Sejmiku Województwa Śląskiego

sala obrad podczas III sesji Sejmiku

III sesja Sejmiku Województwa Śląskiego VI kadencji, ostatnia w 2018 roku, odbyła się 17 grudnia.

W części roboczej sesji Radni podjęli uchwały m.in. w sprawach budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Śląskiego oraz w sprawie zmian składu niektórych komisji Sejmiku Województwa Śląskiego. Elżbieta Markowska, Prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki, podziękowała Radnym za inicjatywę ustanowienia roku 2018 Rokiem Profilaktyki Raka Piersi i za działania prozdrowotne organizowane dla mieszkańców regionu. Na zakończenie wszyscy Radni oraz Goście obecni na sesji odśpiewali wspólnie kolędę Wśród nocnej ciszy. Muzyczną część spotkania uzupełnił koncert kolęd w wykonaniu zespołu Góralskie Nutki z Pewli Wielkiej.

W drugiej części uroczystości w ręce Radnych i władz Województwa Śląskiego, jak co roku, trafiło Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze i harcerki ze Śląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego wręczyli lampiony – symboliczne światełko pokoju Marszałkowi Jakubowi Chełstowskiemu i Członkom Zarządu, Przewodniczącemu Sejmiku Janowi Kawulokowi, Wojewodzie Jarosławowi Wieczorkowi oraz Parlamentarzystom, Radnym i Duchownym.

„Harcerze już po raz dwudziesty ósmy dzielą się światełkiem. To szczególnie istotne w stulecie niepodległości Polski i stulecie Związku Harcerstwa Polskiego. Betlejemskie Światło Pokoju to uniwersalny symbol i chcemy, by jego płomień zapłonął w wielu domach w trakcie świąt. To światło, które nas wszystkich łączy, w naszych domach i społecznościach, dlatego przyłączmy się do tej sztafety i przekażmy je dalej” – mówiła Anna Peterko, komendant Śląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego.

 Świąteczna sesja była także okazją do złożenia sobie wzajemnie życzeń z powodu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Kancelaria Sejmiku

ul. Ligonia 46
40-037 Katowice

godziny pracy: 7:30 - 15:30

tel.: +48 (32) 20 78 273
       +48 (32) 20 78 279
e-mail: sejmik@slaskie.pl

Powrót na początek strony