Konwent Przewodniczących Sejmików w Gdańsku

Przygotowania do I Kongresu Sejmików Województw RP

Kolejne posiedzenie Konwentu Przewodniczących Sejmików Województw Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się pod koniec kwietnia w Gdańsku. W obradach uczestniczyła Sylwia Cieślar, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego.

Głównym przedmiotem obrad były przygotowania do I Kongresu Sejmików Województw Rzeczypospolitej Polskiej, który pod hasłem „Samorządowe oblicza regionów” odbędzie się 18 maja w Łodzi.

Przewodniczący sejmików spotkali się na historycznych terenach Stoczni Gdańskiej w Europejskim Centrum Solidarności z Jerzym Borowczakiem, jednym z inicjatorów strajku w sierpniu 1980. Opowiedział on o wydarzeniach sprzed blisko 40 lat i oprowadził po wystawie głównej.

Uczestnicy zwiedzili także Port Gdański, Westerplatte, Stocznię Remontową – jeden z europejskich liderów w produkcji i remontach statków specjalistycznych, DCT – największy terminal głębokowodny na Bałtyku, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Dzięki Pomorskiej Kolei Metropolitalnej odwiedzili nowe centrum Sopotu z wyremontowanym w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego wielofunkcyjnym dworcem kolejowym. Na zakończenie odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej. Przewodniczący zapoznali się także z Gdańskim Modelem Integracji Imigrantów.

W posiedzeniu uczestniczyli dyrektorzy biur i kancelarii Sejmików Województw RP. Konwent Przewodniczących Sejmików Województw Rzeczypospolitej Polskiej jest organem opiniodawczo-doradczym Związku Województw RP.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Kancelaria Sejmiku

ul. Ligonia 46
40-037 Katowice

godziny pracy: 7:30 - 15:30

tel.: +48 (32) 20 78 273
       +48 (32) 20 78 279
e-mail: sejmik@slaskie.pl

Powrót na początek strony